Blog

HomeArchitectureJak dbać o drewniane meble? 4 sprawdzone sposoby

Jak dbać o drewniane meble? 4 sprawdzone sposoby

Meble drewniane cieszą się niesłabnącą popularnością i są wybierane zarówno przez miłośników nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji. I choć ceni się je nie tylko za piękny wygląd, ale również wytrzymałość, to warto dbać o ich odpowiednią pielęgnację. Dzięki temu nawet po wielu latach ich użytkowania pozostaną estetyczne oraz funkcjonalne. Sprawdź, jak dbać o drewniane meble – tak naprawdę nie trzeba wiele, by zachować je w pięknym stanie!

Jak dbać o drewniane meble? Korzystaj z odpowiednich środków

Podstawą tego, jak dbać o drewniane meble, jest oczywiście dobór odpowiednich środków czyszczących. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rozwiązań, wśród których znajdziesz odpowiednie zarówno do rozwiązań lakierowanych, jak też olejowanych – dopasowanie preparatu to bardzo istotna kwestia, która zadecyduje o ostatecznym sukcesie. Warto przy tym pamiętać, by zrezygnować z silnych detergentów, które mogą mieć negatywny wpływ na strukturę drewna, a co za tym idzie – jego właściwości.

Oczywiście środki czyszczące do mebli z drewna nie zawsze będą konieczne. Sprawdzają się przede wszystkim w przypadku większych zabrudzeń, jak np. plamy. Do codziennej konserwacji wystarczy delikatnie namoczona ściereczka, dzięki której skutecznie pozbędziesz się np. kurzu.

Meble z drewna nie lubią wody

Nie jest to żadna tajemnica – drewno nie jest wielbicielem wody, dlatego w przypadku rozlania jej na meble należy jak najszybciej zareagować. Jeżeli pozostawimy ją zbyt długo, do drewna może wdać się wilgoć, która z jednej strony uszkodzi strukturę, a z drugiej wpłynie negatywnie na jego wygląd – na powierzchni mogą pojawić się zabarwienia. To samo tyczy się plam z różnego rodzaju soków, które także należy jak najszybciej usunąć.

Pamiętaj także, by nie stosować mebli z drewna w zbyt wilgotnych pomieszczeniach, ponieważ będzie to miało negatywny wpływ na ich funkcjonalność oraz estetykę.

Odpowiednia ściereczka to podstawa sukcesu

Jak dbać o drewniane meble, by nie pojawiły się na nich jakiekolwiek defekty? Polecamy przede wszystkim stosowanie odpowiednich ściereczek, gąbek czy szmatek – takich, które są miękkie, delikatne i wykonane z naturalnych materiałów.

Dzięki temu zyskasz pewność, że na powierzchni mebla z drewna nie pojawią się zarysowania, a wszelkie zabrudzenia zostaną usunięte w stu procentach skutecznie.

Regularne czyszczenie drewnianych mebli jest bardzo istotna!

Pamiętaj o regularności czyszczenia. Mowa tu nie tylko o błyskawicznym usuwaniu wody czy innych plam, jakie pojawiły się na powierzchni, ale nawet kurzu. Nieusuwany może wnikać w pęknięcia albo pory drewna i w ten sposób negatywnie wpływać na estetykę drewna.

Pamiętaj również, by kupować wysokiej jakości drewniane meble, np. te wykonane z dębu. Zakupisz je w wielu sklepach, np. polanomeble.pl i zyskasz w ten sposób pewność, że nawet pomimo wieloletniej eksploatacji pozostaną one piękne oraz funkcjonalne. A ich pielęgnacja czy konserwacja nie będą stanowiły dla Ciebie jakiegokolwiek wyzwania!

Sorry, the comment form is closed at this time.