Największe zalety jakie mają tuleje cylindryczne
Tuleje mogą mieć tak naprawdę różne kształty I to właśnie ze względu na ten ich charakterystyczny kształt mogą mieć także bardzo różne zastosowania. Zdecydowanie najpopularniejszymi rodzajami tulei jest chociażby tuleja o kształcie stożka oraz tuleja cylindryczna. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj tulei stosuje się w bardzo różnych branżach. Najczęściej jednak można je spotkać w przemyśle poligraficznym. Tutaj jest ich bardzo dużo i są wykorzystywane do wielu zróżnicowanych procesów.
Tuleja cylindryczna wykorzystywana do druku fleksograficznego
Tuleja cylindryczna wyróżnia się charakterystycznym kształtem wydrążonego pierścienia. Jest stosowana przy druku fleksograficznym. Trudno o bardziej klasyczną i lepiej znaną metodę druku od fleksografii. Do największych zalet tej techniki należy szybkość druku, wysoka jakość uzyskiwanych materiałów, ale także (co istotne) także możliwość wykonywania nadruków na zróżnicowanych powierzchniach. Mamy więc tutaj do dyspozycji nie tylko tradycyjny druk na papierze. Można zadrukować także tworzywa sztuczne, tekturę falistą, tkaniny, folie metaliczną czy nawet celofan. To wszystko sprawia, że druk fleksograficzny jest często wybierany i stosuje się go przy wielu bardzo zróżnicowanych projektach. Ze względu na tak ogromną różnorodność ogromne znaczenie ma to w jaki sposób będzie skonstruowana tuleja do konkretnego przeznaczenia, a jeszcze istotniejsze jest to, jaką będzie posiadała powłokę. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które sprawdza się w praktyce jest pokrywanie takich tulei specjalną mieszanką gumową.
Dlaczego tego typu rękawy doskonale sprawdzają się w praktyce?
Ich średnica może być bardzo różnorodna, a wykonane na zamówienie mogą idealnie pasować do konkretnego przeznaczenia. W przypadku tulei o wysokiej elastyczności wcale nie trzeba martwić się o ich żywotność czy odporność mechaniczną, gdyż jest bardzo wysoka. Specjalne mieszanki gumowe są dedykowane do grawerowania laserowego o wysokiej rozdzielczości. Tuleje wykonane w taki sposób z powodzeniem mogą operować przy niemalże wszystkich rodzajach atramentu. Są bardzo proste w konserwacji i łatwo je utrzymać w czystości.
Ogromną zaletą jest rozwiązanie, w przypadku którego dysponujemy adaptowalną grubością powłoki gumowej. Ogranicza to liczbę potrzebnych trzpieni powietrznych. Tego typu tuleje posiadają stabilny nacisk montażowy, mają bardzo stabilny kształt (nawet po wielu latach użytkowania). Można też określić stopień przewodzenia ładunków elektrycznych w tego typu elemencie. Może to być całkowite przewodnictwo, pół przewodnictwo, a także całkowita izolacyjność. Elementy te można regenerować nawet dwukrotnie. Wykonane na konkretne zapotrzebowanie danej firmy wyróżniają się komplementarnością ze wszelkimi obowiązującymi standardami. Nawet tymi mi w przypadku których firmy szukają rozwiązania, które będzie można zastosować na istniejących już trzpieniach.
Zapraszamy na https://www.hannecard.pl/!