Blog

HomeTravelSkąd wiedzieć, czy parking przy lotnisku jest bezpieczny?

Skąd wiedzieć, czy parking przy lotnisku jest bezpieczny?

Skoro z linii lotniczych Polacy korzystają dziś coraz częściej, nie dziwi również i to, że parkingów w takich miejscach powstaje dość dużo. Obecnie parkingi znajdziemy już przy każdym porcie lotniczym i nic też nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Niemniej jednak logiczne jest, że nie każdy tego typu parking jest na tyle solidny, że auto możemy w nim zostawić bez żadnych obaw. Są takie, które wręcz zapraszają miłośników cudzego mienia. Z takich punktów oczywiście lepiej zrezygnować, bo w innym wypadku po powrocie po swoje auto możemy się niemile rozczarować. Skąd zatem mamy wiedzieć, czy parking, z którego oferty chcemy skorzystać, jest bezpieczny?

Ogrodzenie

Zacznijmy od ogrodzenia. Na pewno nie może to być płot z desek, który można bez trudu przeskoczyć. Ogrodzenie powinno być solidne i nie do zniszczenia bez użycia do tego specjalistycznego sprzętu.

Monitoring

Niezwykle ważny jest oczywiście także monitoring. Najlepiej ten najwyższej jakości, który pozwoli rozpoznać nie tylko numery rejestracyjne, ale nawet i twarze sprawców. Oczywiście prowadzony musi on być przez dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Oświetlenie

Ważne jest także oświetlenie. Oczywiście nie gwarantuje ono jeszcze, że do naszego samochodu nie zbliży się żaden przestępca, ale na pewno utrudnia kradzież. W takiej sytuacji złodziej dwa razy zastanowi się nad tym, czy zaryzykować i raczej z kradzieży takiego pojazdu zrezygnuje.

Dozór

Szczególnie w przypadku, kiedy dodatkowo będzie on też chroniony przez stróża czy jeszcze lepiej firmę ochroniarską. Doskonałym przykładem takiego parkingu jest Atmosfera. Parking ten położony przy lotnisku w Pyrzowicach ma nie tylko ochronę, ale również jest dobrze oświetlony i szczelnie ogrodzony. Jakby tego było mało, non stop jest on także monitorowany. Nie trudno więc zgadnąć, że auto uszkodzić na nim czy tym bardziej z niego ukraść jest dość trudno i nikt o zdrowych zmysłach się na taki krok nie zdecyduje.

Sorry, the comment form is closed at this time.