Blog

HomeUncategorizedJakie są najpopularniejsze dzielnice biurowe w Krakowie?
ss

Jakie są najpopularniejsze dzielnice biurowe w Krakowie?

Wiele firm poszukuje takich lokali do wynajęcia, które będą nowoczesne i które będą się znajdowały w ramach całych kompleksów biurowych. Jest to niejako gwarancja tego, że wynajmowany lokal faktycznie będzie posiadał wszystkie udogodnienia. Mowa tutaj o estetycznym i minimalistycznym wystroju wnętrz, własnych miejscach parkingowych, klimatyzacji, dostępności sal konferencyjnych czy też o dogodnej lokalizacji takiego biurowca. Faktycznie, takich miejsc znajdziemy sporo przeglądając oferty biur w Krakowie. Miasto to jest bowiem jednym z tych miast, które dysponuje największą ilością biur pod wynajem- zarówno tych w ramach całych kompleksów biurowych jak i tych w zabytkowych częściach miasta.

Co ważne, w Krakowie nie ma jednego, scentralizowanego ośrodka korporacyjnego, który skupiałby w sobie większość biurowców i możliwych do wynajęcia lokali. Jest to raczej zdecentralizowane, co daje najemcy duże pole do popisu w kwestii wyboru miejsca na biuro. Można się tutaj kierować własnymi preferencjami, otoczeniem konkurencyjnym czy bliskością ważnych ośrodków akademickich, z którymi można podejmować współpracę.

Najpopularniejsze dzielnice, na które na pewno warto zwrócić uwagę

Oczywiście, każda firma jest inna i ma inne potrzeby. Niektóre lokale mogą okazać się nieadekwatne pod względem metrażu, w innym przypadku nieodpowiednia może być lokalizacja. Tutaj jednak mamy spory wybór, gdyż nowoczesne biura do wynajęcia można znaleźć niemalże w każdej dzielnicy.

Podgórze- stara- nowa dzielnica z klasą

Bezsprzecznie jednak, do najpopularniejszych dzielnic należy między innymi Podgórze. Wcześniej dzielnica ta postrzegana była trochę jako zaniedbana i zapomniana, obecnie przeżywa swój renesans. Powstaje tutaj bardzo wiele prestiżowych obiektów, które sprawiają, że dzielnica się odbudowuje. Zaletą podgórza jest bardzo dobre skomunikowanie tej dzielnicy z centrum miasta, a także z innymi dzielnicami. Do największych biurowców tutaj można zaliczyć Equal Business Park oraz biurowiec Equal B. Dodatkowo, biurowcem zwracającym na siebie uwagę jest też Tischnera Office. Są to nowoczesne, piękne obiekty, w których można znaleźć lokal idealnie dopasowany do własnych potrzeb.

Krowodrza- jedna z bogatszych dzielnic na mapie miasta

Kolejną dzielnicą, która na pewno warto wymienić jest Krowodrza. Zawsze znajdziemy tutaj ciekawe oferty biur w Krakowie. Jest to co prawda niewielka dzielnica, ale jedna z najbogatszych w Krakowie. Dzielnica ta stanowi niesamowite połączenie klimatycznego, starego Krakowa z nowoczesnymi inwestycjami, willami i budynkami uniwersyteckimi. Doskonale skomunikowana, stanowi atrakcyjne miejsce do prowadzenia swojego biznesu. Do najbardziej cenionych biurowców należy tutaj kompleks biurowy przy ulicy Józefitów. Drugim interesującym obiektem jest Herbewo przy Alei Słowackiego.

Herbewo to jednak nie tylko ten jeden obiekt, ale też możliwość wynajmu powierzchni biurowej pod innym adresem, ale nie mniej prestiżowym- do budynków historycznych nalezą między innymi lokale przy ulicach Karmelickiej i Basztowej. Dodatkowo, pod uwagę warto wziąć nowoczesny biurowiec Herbewo zlokalizowany w centrum o nazwie Regent Office przy ulicy Prądnickiej.

Sorry, the comment form is closed at this time.