Blog

HomemiastoZamiatarki drogowe- w jaki sposób się nimi operuje?

Zamiatarki drogowe- w jaki sposób się nimi operuje?

Zamiatarki uliczne to maszyny, które dość często można spotkać w przestrzeni miejskiej- ich pracę planuje się na godziny wieczorne lub też nocne, aby nie przyczyniały się do korków ulicznych. Zamiatarki drogowe spotykane w miastach to specjalne maszyny, które zostały stworzone i zaprojektowane tak, aby mogły doskonale radzić sobie ze wszystkimi możliwymi zanieczyszczeniami na mocno ograniczonej przestrzeni. Są to maszyny kompaktowe, bardziej zwrotne, które dodatkowo posiadają wiele udogodnień dla samego operatora maszyny. Działają one w terenie przez wiele godzin każdego dnia.

Praca z poziomu operatora zamiatarki

Oczyszczanie ulic wykonuje się w przestrzeni miejskiej regularne, sama zamiatarka może poruszać się po mieście z maksymalna prędkością 50-60 km/h. Miejsce operatora maszyny znajduje się w przeszklonej kabinie. Aby ułatwić sterowanie zamiatarką, coraz częściej maszyny są wyposażane w kamerę cofania. Operator musi na bieżąco kontrolować pracę zamiatarki, a jest to możliwe dzięki temu, że część podłogi jego kabiny również jest przeszklona. W tym miejscu można na bieżąco śledzić ruch obrotowy szczotek zamiatających, które najczęściej są umieszczone na froncie maszyny.

Operator zamiatarki dysponuje pełnym osprzętem, który pozwala usuwać z drogi różnego rodzaju zanieczyszczenia. Każdą ze szczotek obrotowych, jakie umieszczone są z przodu maszyny można sterować osobno. Do usuwania zaschniętych lub płynnych zanieczyszczeń stosuje się myjkę ciśnieniową. Jesienną porą do usuwania opadniętych liści wykorzystuje się dmuchawę. Kabina operatora powinna być ogrzewana, a także powinna być wyposażona w klimatyzację. Najnowocześniejsze modele zamiatarek, jakie są dostępne obecnie na rynku można znaleźć na Terberg Matec Polska. Firma ta oferuje także serwisowanie tych maszyn, możliwa jest więc tutaj naprawa zamiatarek- również z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych.

Jakie zanieczyszczenia usuwa zamiatarka?

Można powiedzieć, że praca zamiatarek ulicznych jest bardzo efektywna i są one w stanie usunąć zdecydowaną większość zanieczyszczeń. Obrotowe szczotki pomagają w usuwaniu pyłu i kurzu, a także większych odpadów stałych, które są zasysane i umieszczane w specjalnym kontenerze. Zamiatarka może też poradzić sobie z różnego rodzaju płynnymi substancjami chemicznymi. Regularnie oczyszczane są drogi, chodniki, pobocza, przystanki autobusowe, a nawet torowiska. Praca zamiatarek planowana jest na okres od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Więcej informacji na stronie https://www.terbergmatec.pl/.

Sorry, the comment form is closed at this time.