Blog

HomebudowaGdzie można zainstalować panele fotowoltaiczne?

Gdzie można zainstalować panele fotowoltaiczne?

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się sporą popularnością wśród osób prywatnych, które chcą zainstalować sobie panele na dachu gospodarstwa domowego bądź też na gruncie na posiadanej działce. Do takiej inwestycji skłaniają nas niejako ceny prądu, które ciągle rosną. Panele fotowoltaiczne są w stanie pokryć zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na prąd w bardzo dużym stopniu. Są inwestycja, która ma szanse dość szybko się zwrócić. Wzbogacone o dodatkowy magazyn energii pozwalają niemalże na całkowitą niezależność i samowystarczalność pod względem energetycznym.

Gdzie taka instalacja może zostać zamontowana?

Pierwszym i podstawowym pytaniem jest to, czy będziemy mieli gdzie taką instalację umieścić. Docelowo, może ona sprawnie funkcjonować praktycznie w każdym miejscu, do którego dociera światło słoneczne. Im większe będzie to nasłonecznienie- mowa tutaj chociażby o ekspozycji południowej- tym większa będzie jej sprawność, a co za tym idzie- także opłacalność.

 

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem, które też nie zabiera miejsca na działce jest instalacja paneli na dachu. Jeśli jednak nie ma możliwości wykonania instalacji zintegrowanej z dachem lub też inwestor nie chce mieć paneli na dachu z innych przyczyn- można taką instalację zamontować na gruncie na specjalnych konstrukcjach, które gwarantują jej stabilność.

 

Więcej szczegółowych informacji na temat montażu paneli może nam udzielić jedna z popularniejszych firm, która zajmuje się realizacją takich projektów- jest to firma Elektromasters. Wystarczy odwiedzić stronę https://elektromasters.com.pl/fotowoltaika-dolnoslaskie/. Warto wiedzieć także o tym, że spotyka się nawet realizacje z panelami montowanymi na balkonach czy na ścianach. Są to jednak rozwiązania już mniej popularne, które mogą być droższe.

Czy poszycie dachu ma znaczenie w przypadku montażu paneli?

Tak naprawdę, nie trzeba martwić się tym, czy poszycie dachu jest odpowiednie, gdyż panele można zainstalować niemalże na każdym poszyciu, na różnych połaciach i pod różnym kątem nachylenia. Warto jednak na tyle przemyśleć tę inwestycję, aby nie było konieczności zmiany poszycia dachu w najbliższym czasie- z zainstalowanymi panelami będzie to na pewno droższe i bardziej wymagające przedsięwzięcie. Nosząc się z myślą o szeroko zakrojonym remoncie w niedalekiej przyszłości- warto rozważyć możliwość umieszczenia instalacji na gruncie, gdzie będzie mogła przez cały czas działać

Sorry, the comment form is closed at this time.