Co warto zobaczyć w Krakowie?

HomeTravelCo warto zobaczyć w Krakowie?

Miasto pełne różnorodności

Kraków to jedno z najbardziej turystycznych miast Polski, zachwyca ono zarówno Polaków, jak i obcokrajowców, a miejsc, które warto tam odwiedzić jest bezliku. Oto nasze propozycje.

Dla odwiedzających Kraków po raz pierwszy

Osoby, które po raz pierwszy wybierają się do Krakowa z pewnością swoją wycieczkę powinny zacząć od Rynku Głównego. Jest to jeden z największych na świecie rynków. Widok Sukiennic zarówno za dnia, jak i nocą porywa serca wielu. Będąc na rynku koniecznie trzeba wysłuchać hejnału z wieży Mariackiej oraz odwiedzić sam kościół, by móc podziwiać ołtarz Wita Stwosza. Następnie ulicą Grodzką należy udać się na Wawel, by zwiedzić zamek królewski oraz grotę smoka. Wychodząc z groty ujrzymy zionącego ogniem smoka.

Dla odwiedzających krajów kolejny raz

Będąc w Krakowie któryś raz z kolei warto udać się na Kazimierz – dawna dzielnica żydowska rośnie obecnie do rangi bardzo modnego i popularnego miejsca. Na Kazimierzu możemy zwiedzić Synagogi oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej, a na koniec zjeść sławną zapiekankę u Endziora lub spróbować frytek belgijskich w zagłębiu Food Tracków.

CATEGORY:

DATE: