Majorka – popularny kierunek turystyczny

HomeTravelMajorka – popularny kierunek turystyczny

Majorka, czyli sposób na wakacje dla wielu Polaków

Lazurowe morze, piękna pogoda i wiele atrakcji turystycznych – nic dziwnego, że Majorka znajduje się w pierwszej dziesiątce najchętniej wybieranych przez Polaków miejsc podroży zagranicznych.

Znajdująca się w archipelagu Balearów hiszpańska wyspa cieszy się coraz większym zainteresowaniem polskich turystów, ma na to wpływ wiele czynników. Jedne z nich to kwestie praktyczne: jako, że Hiszpania jest częścią Unii Europejskiej Polacy podróżują na Majorkę bez paszportów. Po drugie pogoda na tej wyspie niemal zawsze rozpieszcza turystów, więc lgną do niej wszyscy spragnieni słońca. Po trzecie ma ona do zaoferowania wiele pięknych miejsc.

Będąc ma Majorce nie sposób nie spędzić kilku dni na plaży pływając w ciepłych wodach i wygrzewając się na wspaniałych plażach. Jednak oprócz słodkiego lenistwa warto także nieco pozwiedzać. Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić jest stolica wyspy Palma de Mallorca, zagubienie się w plątaninie tutejszych wąskich uliczek sprawi, że doświadczycie uroku tego miasta.

CATEGORY:

DATE: