Blog

HomeBlogLot samolotem – o czym pamiętać?

Lot samolotem – o czym pamiętać?

Do czego dużą wagę przywiązują obecnie turyści? Do wygodnego i bezpiecznego podróżowania. Mało kto wybiera się samochodem w długie, wielogodzinne lub nawet kilkudniowe trasy – no może z wyjątkiem specjalnie organizowanych przystanków w różnych turystycznych miejscowościach. Tak, wtedy ma to sens, ale jeśli naszym celem jest dotarcie do konkretnego, jednego miejsca, wtedy zastanawiamy się co będzie lepsze – samochód czy samolot. I ten drugi środek transportu w wielu przypadkach wygrywa.

Latanie samolotem to dla sporej liczby osób czysta przyjemność oraz ogromna oszczędność czasu, który dla wielu jest bardzo cenny. Warto tylko pamiętać o kilku rzeczach lecąc samolotem.

1.Bądź zawsze na czas, ale nie czas wylotu a odprawy! Jeśli wylatujemy o godzinie 15:00 to na lotnisku powinniśmy się pojawić o godzinie 13:00. Zawsze zaleca się być na miejscu około 2 godziny wcześniej. Można spokojnie wcześniej przyjechać na lotnisko samochodem, który z z kolei potem zostawia się na parkingu. Jeżeli wylatujesz z Katowic to znajdź parking najbliżej lotniska pyrzowice, abyś nie musiał tracić zbyt dużo czasu na dotarcie na terminal.

2.Zawsze sprawdzaj limity bagażowe. Jeżeli okaże się, że masz zbyt ciężko bagaż, będziesz musiał część rzeczy zostawić na lotnisku. Limity bagażowe są zawsze wypisane na stronie przewoźnika lub na stronie biura podróży, z którego się korzysta.

3.Pamiętaj, aby zabrać wszystkie wymagane dokumenty. Jeżeli lecisz na wakacje z biura podróży to wszystkie dokumenty powinny pojawić się około kilka dni przed wylotem. Wydrukuj je i miej przy sobie. Jeśli o tym zapomnisz, będziesz musiał wydrukować je na odpowiednim stanowisku na lotnisku.

4.Jeśli możesz odprawić się online – zrób to. Jest to szybkie, wygodne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Jeżeli jednak wolisz tradycyjne odprawianie, pamiętaj, aby być na lotnisku odpowiednio wcześnie.

Jeżeli zastosujesz się do tych uwag, to na pewno będziesz pozytywnie wspominać lot. A przecież o to właśnie chodzi – aby było wygodnie, szybko i bez najmniejszego stresu.

Sorry, the comment form is closed at this time.