Blog

HomeBlogPodkarpacie – co warto zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Podkarpacie – co warto zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Coraz więcej turystów chce poznawać te rejony naszego kraju i chce planować tutaj wycieczki oraz swoje wyjazdy urlopowe. Nic w tym dziwnego- tutaj naprawdę można znaleźć szereg atrakcji, którymi spokojnie można zagospodarować wyjazd co najmniej tygodniowy. Ze względu na fakt, że najlepiej zdecydować się na zwiedzanie kilku miast i miejscowości, dobrze jest zaplanować swój nocleg w ośrodku, który będzie stanowił dobrą bazę do późniejszych wycieczek.

 

Dlatego też świetnym pomysłem może być chociażby nocleg w Dębicy, w takim ośrodku jak Grand Chotowa. Sporą zaletą takiego ośrodka jest też to, że sam obiekt będzie w stanie zapewnić nam szereg atrakcji w momencie, kiedy pewnego dnia pogoda nam nie dopisze i po prostu będziemy chcieli odpocząć. Grand Chotowa to także dobra kuchnia, a także rozbudowana baza SPA.

Jakie atrakcje warto uwzględnić?

 

Mając już zarezerwowane noclegi koło Dębicy z powodzeniem możemy zaplanować także listę miejsc, które będziemy chcieli odwiedzić. Na naszą szczególną uwagę zasługują miejscowości uzdrowiskowe, w których znajdziemy rozbudowane, piękne i zadbane parki zdrojowe. Uzdrowisko w Rymanowie Zdrój, a także w Iwoniczu to także miejsce, gdzie faktycznie możemy pobrać sobie leczniczą wodę ze znajdujących się tutaj pijalni. Miejscowości te są wprost idealne do spacerowania- to rozbudowane parki z piękną roślinnością, fontannami oraz zabytkowymi budynkami, które świadczą o bogatej historii tych miejsc.

 

Miastem godnym naszej uwagi będzie również Krosno, które może nam zaoferować ciekawe zabytki, ale i jest większym puntem na mapie, gdzie będziemy mogli odwiedzić sklepy i galerie handlowe. Jadąc dalej na pewno warto też zahaczyć o Sanok. Zabytkowy Rynek, a także Zamek to obowiązkowe punkty to odwiedzenia, ale na główną atrakcję Sanoka trzeba zarezerwować sobie trochę więcej czasu- znajduje się tutaj największy w Polsce Skansen, gdzie spacerując możemy podziwiać zrekonstruowane bądź przeniesione w całości budynki, które świadczą o dawnym życiu wielokulturowej społeczności tych ziem.

 

W końcu- warto wybrać się także nad Solinę, aby przejść się deptakiem na koronie zapory, która utworzyła tutaj malownicze jeziora. Można udać się na zwiedzanie samej zapory, której monumentalny widok wprost zapiera dech w piersiach. Można tutaj wypożyczyć także rower wodny lub udać się w rejs statkiem po jeziorze. Aby znaleźć chwilę wytchnienia, można skorzystać z wielu zlokalizowanych tutaj kawiarni i restauracji.

Sorry, the comment form is closed at this time.