Blog

HomeTravelMiejsca w Krakowie, których nie znajdziesz w przewodniku

Miejsca w Krakowie, których nie znajdziesz w przewodniku

Kraków to miasto szczególnie chętnie odwiedzane przez turystów. Zachwycająca architektura, bogata historia oraz liczne atrakcje sprawiają, że odwiedzający z całego świata ściągają do dawnej stolicy Polski. Atrakcje obecne w przewodnikach po Krakowie to zdecydowanie miejsca, które warto obejrzeć. Jednak są w tym mieście także zakamarki, których przewodniki nie obejmują, a które także warto zobaczyć. Dziś kilka pomysłów na spędzenie czasu w Krakowie – pomysłów, których próżno szukać w przewodniku.

 

Nocleg: W Krakowie można nocować na wiele różnych sposobów. Można wynająć pokój w hotelu lub hostelu. Można skorzystać z noclegowni. Także krakowskie akademiki oferują miejsca noclegowe dla turystów. Ciekawym pomysłem są też apartamenty na wynajem. Takie rozwiązanie zapewnia ogromną prywatność i pozwala poczuć się jak w domu. Takie apartamenty na wynajem są najczęściej dobrze wyposażone, dzięki temu można także samodzielnie przygotowywać posiłki. Wszystkie te kwestie sprawiają, że turyści coraz chętniej korzystają z apartamentów na wynajem. Chcąc znaleźć takie miejsce w Krakowie – Zobacz apartamenty na wynajem (Kraków).

 

Jedzenie: W Krakowie jest wiele miejsc, gdzie można ciekawie zjeść. W tym mieście znajdziesz kuchnie całego świata, więc codziennie możesz poeksperymentować z innymi daniami. Najbardziej ekskluzywną kolację można zjeść „U Wierzynka” na Rynku Głównym. Miejsce to słynie w całym mieście i nie tylko. Natomiast jeśli zwolennicy bardziej tradycyjnych i tańszych dań powinni udać się na zapiekanki do Okrąglaka na Placu Nowym w dzielnicy Kazimierz lub pod Halę Targową, gdzie wieczorami sprzedawane są tak zwane „Kiełbaski z Nyski.

 

Impreza: Będąc na Kiełbaskach wystarczy przejść na drugą stronę ulicy i odnaleźć bramę, nad którą wisi flaga z heksagonem. Miejsce to nie jest opatrzone żadnym szyldem, ale wciskając na domofonie Hex – trafisz do jednego z najpopularniejszych w mieście pubu z planszówkami. Jeśli lubisz tajemnice i ukryte bary powinieneś na Kazimierzu poszukać klubu Usta – Usta. Jak go znaleźć? Podpowiedzią może być: zapiekanka, bilard, i lustro. Dla tych, którzy nie znają Krakowa warto podpowiedzieć, że klubu należy szukać w okolicach Placu Nowego, a wejście ukryte jest w nieczynnej toalecie. Gdzie w Krakowie iść potańczyć? W zasadzie nie ma ulicy w okolicach Rynku Głównego gdzie by nie było klubu tanecznego. Największe skupisko jest jednak na ulicy Szewskiej, Floriańskiej i Sławkowskiej. Na piwa kraftowe koniecznie trzeba wybrać się na Dolne Młyny.

Sorry, the comment form is closed at this time.