Blog

HomeTravelWynajem busa i wycieczka po Małopolsce

Wynajem busa i wycieczka po Małopolsce

Dla wszystkich przyjeżdżających do Kraków  turystów spragnionych przygód mam dobrą wiadomość – Małopolska to nie tylko Gród Kraka – to przede wszystkim niesamowity wybór innych miejsc oddalonych od siebie nieznacznie. Oczywiście w samym Krakowie jest mnóstwo rzeczy do roboty. Przez miesiąc czy rok można codziennie odkrywać nowe miejsca, knajpy, teatry czy zakątki poświęcone naturze. Jeśli ktoś przyjeżdża do Małopolski na dłużej, to warto przekonać go nie tylko do pozostania w mieście, ale przede wszystkim do odkrywania tego, co cały region ma do zaoferowania.

Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na wynajem busa (atrakcyjne oferty ma np. firma laurico.pl), to można i nad morze jechać na parę dni. Jednak w tym wypadku tak naprawdę większość atrakcji jest oddalona poniżej 2 h jazdy samochodem. 

 

Wynajem busa czy pociąg?

 

Opcji dojazdu w okolicach Krakowa jest mnóstwo, jednak dominują autobusy i mikrobusy prywatnych przewoźników. Niestety trzeba [przyznać tutaj, że są one często przepełnione i zatrzymują się praktycznie w każdej miejscowości. W ten sposób tracimy cenny czas. Pociągi sprawdzą się niemal wyłącznie, gdy poruszamy się w kierunku Tarnowa (wyremontowane tory) czy między Nowym Targiem a Zakopanem. Stan reszty linii pozostawia wiele do życzenia. Dlatego w parę osób najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem busa czy samochodu i ruszenie w trasę! Można zacząć – od wizyty w ZOO, kąpieli w zalewie w Kryspinowie czy podziwiania formacji skalnych w Ojcowskim Parku Narodowym. Gdzie warto jeszcze się wybrać? 

 

Zamiast Wieliczki może Bochnia?Oprócz Kopalni Soli w Wieliczce nieopodal znajduje się miasto Bochnia – także słynące z wpisanej na listę UNESCO kopalni. Kopalnia Soli Bochnia zachwyca  – do wyboru są trzy trasy turystyczne, pełne multimediów. Zbawienny mikroklimat podziemii można odczuć dosłownie przez paręnaście godzin – istnieje możliwość noclegu! 

 

Zalipie 

 

Zalipie to malownicza wieś z charakterystycznymi, drewnianymi domkami. Znana jest głównie z bogatych malowań na zabudowaniach. Mieścina została spopularyzowana m.in. dzięki grze Wiedźmin (była inspiracją dla jednej z osad). Zalipie to jedna z największych atrakcji Małopolski – wszystko dzięki wyjątkowych, kwiecistym zdobieniom.

Sorry, the comment form is closed at this time.