Blog

HomeBlogParkingi na czas wakacji – jak wybierać?

Parkingi na czas wakacji – jak wybierać?

W Polsce nadal bardzo popularne są zagraniczne wyjazdy realizowane przez biura podróży. Wyjazdy te najczęściej wiążą się z koniecznością podróży lotniczej, która jest szybsza, bardziej komfortowa dla urlopowiczów. Biura podróży realizują te usługi w oparciu o indywidualne umowy zawierane w poszczególnymi czarterowymi liniami lotniczymi. Biura wybierają sobie pewne macierzyste porty lotnicze, z których to bardzo chętnie korzystają, co wynika bezpośrednio z preferencji i bazy operatorów lotniczych oraz z kosztów związanych z obsługą samolotów, co także przekłada się na ceny oferowanych usług biur podróży. Niekiedy dojazd na lotnisko wiąże się z koniecznością pozostawienia w jego pobliżu samochodu na okres co najmniej jednego tygodnia. Jakie rozwiązania najlepiej wybrać dla siebie i czym się kierować w selekcji określonego rodzaju parkingu?

Opcja 1: Parking lotniskowy

Dla większości osób wydaje się to rozwiązanie jak najbardziej korzystne. Parkingi lotniskowe są bardzo często zlokalizowane w pobliżu terminala, można się do niego dostać za pośrednictwem transportu lotniskowego oraz na piechotę. Dodatkowym atutem są zwykle zagwarantowane liczne miejsca parkingowe, co pozwala się specjalnie nie obawiać o dostępność miejsca – szczególnie gdy podróżuje się w ramach formuły Last Minute, gdy to czasu na rezerwację parkingu długoterminowego może być naprawdę bardzo mało. Na pierwszy rzut oka – rozwiązanie idealne! Niestety, ale rzeczywistość w tym miejscu nie jest tak kolorowa, gdyż za te wszystkie udogodnienia, administrator portu lotniczego może sobie zażądać sporej zapłaty. Wynika to z polityki finansowej lotniska, która stara się maksymalnie wykorzystywać przestrzeń, którą dysponuje, aby móc redukować skutecznie koszty dla operatorów lotniczych, które to przekładają się bezpośrednio na konkurencyjność oraz popularność danego lotniska. Stąd też można się spodziewać znacznych kosztów co najmniej tygodniowego pobytu. Jest to rozwiązanie kosztowne i dodatkowo nie gwarantuje pełnego, stuprocentowego bezpieczeństwa, albowiem objęcie skuteczną ochroną dużej przestrzeni parkingowej wcale nie jest proste!

Opcja 2: Miejsce przygodne

Wiele osób może się także zdecydować na pozostawienie samochodu w przygodnym miejscu w pobliżu lotniska – żwirowy, niestrzeżony parking albo miejsca postojowe przy ulicy. Jest to darmowe lub bardzo tanie, jednakże niepozbawione wad. Samochód jest narażony na kradzież, uszkodzenia drogowe albo akty wandalizmu! Nie warto więc pozostawiać samochodu bez opieki!

Opcja 3: Profesjonalny parking

Wokół lotnisk działa wiele przedsiębiorstw, które są bezpośrednio nastawione na świadczenie usług parkingowych. Mają one o wiele bardziej atrakcyjne ceny, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę koszty parkingu lotniskowego. Firmy te oferują całodobową ochronę parkingu, monitoring oraz dedykowane zabezpieczenie ze strony agencji ochrony. Istotnym atutem są także bezpłatne usługi transportowe- realizują je operatorzy, których parkingi są w pewnej odległości od portu lotniczego. Dodatkowo można się spodziewać atrakcyjnych rabatów na różne inne usługi, opcje mycia i kosmetyki samochodowej w trakcie postoju oraz wiele innych korzyści. Warto wejść na: www.atmosfera.eu/parking-24.html i poznać pełną ofertę! Na pewno jest to rozwiązanie najbardziej efektywne z punktu widzenia zabezpieczenia pojazdów, wygody oraz kosztów!

Sorry, the comment form is closed at this time.