Blog

HomeTravelSpacer po Krakowie

Spacer po Krakowie

Kraków, dawna stolica Polski – miasto, które nie ucierpiało tak mocno jak Warszawa podczas II Wojny Światowej i dlatego może pochwalić się wieloma wspaniałymi zabytkami z różnych epok. Fakt, że przez stulecia to miasto było stolicą Polski sprawia również, że znajduje się tutaj wiele arcydzieł mistrzów pędzla i dłuta oraz liczne pamiątki po polskich władcach. Kraków to także miasto, które szczególnie ukochała sobie bohema, dlatego każdy kto kocha sztukę i historię powinien wybrać się do grodu Kraka.

Kraków można zwiedzać na wiele różnych sposobów, ale jednym z bardzo cenionych przez turystów jest możliwość spacerowania po dawnej stolicy Polski. Jest to możliwe, ponieważ znaczna część zabytków miasta mieści się w stosunkowo niewielkiej odległości od siebie to zwiedzanie Krakowa w ten sposób jest bardzo wygodne. Wygodne, tym bardziej że spacerując po Krakowie można dostrzec wiele zachwycających elementów i detali, których nie sposób zobaczyć z okna samochodu czy tramwaju.

Wybierając spacer jako formę podróżowania po Krakowie dobrze jest wybrać jeden z hoteli znajdujących się w ścisłym centrum miasta (takie miejsce można znaleźć w – Hotele w Centrum Krakowa). Zapewniając sobie nocleg na Rynku Głównym lub w jego okolicach zyskujemy doskonały punkt do rozpoczęcia zwiedzania Krakowa na piechotę. Nocując, bowiem w tych okolicach można rozpocząć zwiedzanie od płyty Rynku Głównego, gdzie nie sposób nie odwiedzić Sukiennic oraz Muzeum Podziemia Rynku Głównego, w tym miejscu także obowiązkowa będzie wizyta w Kościele Mariackim, gdzie mieści się zabytkowy ołtarz Wita Stwosza. Dalej spacerując ulicą Grodzką dojdziemy do kościołów Dominikanów i Franciszkanów. W kościele Franciszkanów można podziwiać zaprojektowane przez Stanisława Wyspiańskiego witraże, a naprzeciwko kościoła znajduje się słynne okno papieskie. Idąc dalej wzdłuż ulicy Grodzkiej dotrzemy na koniec pod wzgórze Wawelskie, gdzie możemy zwiedzić zamek królewski oraz odwiedzić jamę znanego z legend smoka.

Spacerując po Krakowie można przyjrzeć się bliżej nie tylko wspaniałym zabytkom architektury i sztuki, ale także mieszkańcom i ich sposobom na spędzanie czasu. Kraków to miejsce gdzie zarówno na rynku jak i na Plantach zawsze spotkamy spacerujących ludzi, bo to miasto żyje niemal całą dobę. Jest to miasto o niepowtarzalnym klimacie i magii. Dlatego chcąc poczuć atmosferę tego miejsca warto znaleźć nocleg w pobliżu Rynku i zwieszać gród Kraka pieszo, czy jak mówią mieszkańcy Małopolski – na nogach.

Sorry, the comment form is closed at this time.